Wiśniowski - Bramy Roletowe

 

NOWOCZESNE BRAMY ZAPROJEKTOWANE Z MYŚLĄ O WYMAGAJĄCYCH UŻYTKOWNIKACH

roletowa_render_zew.png

FUNKCJONALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO    

  1. Prowadnice aluminiowe montowane wewnątrz pomieszczenia wzdłuż bocznych krawędzi otworu, wyposażone w uszzelki szczotkowe i ślizgi.
  2. Awaryjne otwieranie bramy w przypadku zaniku prądu bramę można otworzyć rę-cznie przy użyciu korby lub przekładni łańcuchowej do awaryjnego otwierania montowanej na siłowniku.
  3. Aretki zapewniają dystans między profilami podczas zwijania kurtyny bramy, dzięki czemu praca bramy jest cicha, a żywotność paneli znacznie się wydłuża.
  4. Profil aluminiowy przeszklony to dodatkowe doświetlenie pomieszczenia. Przeszklenia rozmieszczone na całej szerokości profilu harmonizują z wyglądem bramy. 
  5. Profil wentylowany z blachy perforowanej to dodatkowa wentylacja pomieszczenia.
  6. Profil AW 100 lekki aluminiowy profil, wypełniony jest bezfreonową pianką poliuretanową.
  7. Krawędziowa listwa bezpieczeństwa montowana w dolnej uszczelce, powoduje zatrzymanie bramy w momencie zetknięcia z przeszkodą i cofnięcie jej do pozycji otwartej.

brama-roletowa-funkcjonalnosci-i-bezpieczenstwo.png

BRAMA ROLETOWA POSIADA NAPĘD ELEKTRYCZNY W PAKIECIE

roletowa_render_wew.png

WZORY BRAM

 

Drzwi z profili AW 100
Profil przeszklony lub wentylowany
Aby doświetlić ciemne pomieszczenie warto pomyśleć o bramie z profilami przeszklonymi. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną. Dzięki profilom przeszklonym można również kontrolować teren przed bramą bez konieczności jej otwierania. Możliwość zamontowania przeszklenia podnosi dodatkowo estetykę bramy.
Przepływ powietrza w pomieszczeniu zapewnia utrzymanie odpowiedniej wilgoci. Profile wentylowane, które montowane są w taki sam sposób jak przeszklenia. To naturalna wentylacja, która umożliwia wymiane powietrza wewnątrz pomieszczenia.

Drzwi z profili AW 100 z profilem przeszklonym
Drzwi aluminiowe
Drzwi aluminiowe można dopasować do każdej bramy roletowej w identycznym wzorze, kolorze i wypełnieniu. Dostepne są z przeszkleniem tego samego typu co brama.

 

OPCJE ZABUDOWY

BRAMY PRZEMYSŁOWE ROLETOWE W NOWYCH OPCJACH ZABUDOWY.
Montaż na zewnątrz w skrzynce oraz montaż wewnętrzny w osłonie częściowej.

 

Montaż na zewnątrz w skrzynce (rys.1, rys.2)
Opcja montażu na zewnątrz znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie warunki zabudowy uniemożliwiają montaż wewnątrz pomieszczenia (np. w przypadku braku wystarczającego nadproża lub przestrzeni bocznych). Elementem warunkującym zewnętrzny montaż napędu jest zabezpieczenie mechanizmu przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych za pomocą skrzynki.
Skrzynka osłania układ napędowy. Takie rozwiązanie pozwala na bezpieczny montaż bramy od zewnętrznej strony otworu garażowego. Konstrukcja składa się z aluminiowego korpusu zamkniętego stalowymi pokrywami bocznymi montowanymi za pomocą stalowych wsporników. Skrzynka dostępna jest w kolorach RAL 8019 lub RAL 9010, a opcjonalnie istnieje możliwość malowania na dowolny kolor z palety RAL.
Skrzynka może być stosowana również wewnątrz pomieszczenia, jeśli pozwalają na to warunki zabudowy.
Uwaga!
W przypadku tego typu montażu strona wklęsła profilu staje się stroną wizualną, widoczną od zewnątrz. Ponadto w tej sytuacji, źródło zasilania, centrala sterująca oraz przewód spiralny (krawędziowa listwa bezpieczeństwa), montowane są od wewnątrz pomieszczenia. Dla siłowników SI 17, SI 25, SI 40 awaryjne otwieranie dostępne jest wyłącznie przy użyciu korby do awaryjnego otwierania. Dla siłowników SI 55, SI 75 awaryjne otwieranie dostępne jest przy użyciu przekładni łańcuchowej lub korby awaryjnego otwierania.

Wewnętrzna osłona wału (rys.3)
Częściowa osłona wału nawojowego zalecana jest do zastosowania przy montażu napędu wewnątrz pomieszczenia i stanowi zabezpieczenie wału napędowego. Wykonywana jest z aluminiowej pokrywy górnej i dolnej w kolorze RAL 8019 lub RAL 9010. Jako opcja dodatkowa istnieje możliwość malowania osłony na kolor kurtyny bramy. Pokrywy zamontowane są na cynkowanych stalowych wspornikach.

INFORMACJE DODATKOWE

Kolorystyka

 

ralownik-wisniowski.png
W oparciu o potrzeby i pomysły poszczególnych klientów, którzy oczekują trwałego, estetycznego i oryginalnego wyglądu oferujemy szeroką gamę kolorystyczną. Dzięki temu dajemy możliwość doboru koloru drzwi do elewacji, okien, czy elementów wykończeniowych obiektu.

Dla Klientów poszukujących bramy w wyjątkowych kolorach przygotowaliśmy ofertę malowania z ponad 200 kolorów z palety RAL.

 

Automatyka

Typ Totmann Automatik Automatik S
totmann ws 900 wisniowski automatik ts wisniowski automatik s ts 981 wisniowski
Centrala WS-900 TS-958 TS-970 TS-971 TS-981
Zasilanie 3x400V
Wyłącznik krańcowy Mechaniczny z poziomu napędu Elektroniczny z poziomu operatora
Wyposażenie - Przełącznik trójfunkcyjny: góra z podtrzymaniem impulsu), stop, dół (bez podtrzymania impulsu)

- Centrala sterująca : góra (z podtrzymaniem impulsu), stop, dół (z podtrzymaniem impulsu)
- Czujniki krawędziowej listwy bezbieczeństwa

- Centrala sterująca : góra (z podtrzymaniem impulsu), stop, dół (z podtrzymaniem impulsu)
- Czujniki krawędziowej listwy bezbieczeństwa
- Bezprzewodowy system transmisji krawędziowej listwy bezpieczeństwa

- Centrala sterująca : góra z podtrzymaniem impulsu), stop, dół (z podtrzymaniem impulsu)
- Czujniki krawędziowej listwy bezbieczeństwa
- Możliwość sterowania sygnalizacją świetlną

Możliwość rozbudowy Brak Dodtkowe urządzenia zabezpieczające, sterujące i sygnalizacyjne
Budowa

Samohamowna przekładnia redukująca prędkość z wbudowanym urządzeniem chwytającym. W napędach do bram o powierzchni powyżej 32m2 dodatkowo  hamulec elektromagnetyczny. Obudowa  napędu wykonana z odlewu ciśnieniowego. Zabezpieczenie termiczne napędu

Bogactwo Funkcjonalności